BUDOWLANI-ŁÓDŹ-RUGBY
   Strona Główna Terminarz - Ekstraliga 2020Marzec 06 2021 17:41:16   
 Moje Foto: Krzysztof Staniszewski


Fotorelacja z meczy.
2020
(TUTAJ)

Fotorelacja z meczy.
2019/20
(TUTAJ)


Ekstraliga:Master Pharm Rugby Łódź- Lechia Gdańsk
26.09.2020

Master Pharm Rugby Łódź- Lechia Gdańsk

Ekstraliga:Master Pharm Rugby Łódź- Juvenia Kraków
12.09.2020

Master Pharm Rugby Łódź- Juvenia Kraków

Ekstraliga:Master Pharm Rugby Łódź-Ogniwo Sopot
22.08.2020

Konferencja prasowa Master Pharm Rugby Łódź

Konferencja prasowa Master Pharm Rugby Łódź
19.08.2020

Konferencja prasowa Master Pharm Rugby Łódź

Ekstraliga: Master Pharm Rugby Łódź - Sparta Jarocin
15.08.2020

Ekstraliga: Master Pharm Rugby Łódź - Sparta Jarocin

Immergas Cup 2020
01.08.2020

Immergas Cup 8.08.2020

VI Bierhalle Manufaktura Beach Rugby
01.08.2020

VI Bierhalle Manufaktura Beach Rugby 1.08.2020

PP.Ogniwo Sopot - Juvenia Kraków
11.07.2020

28 Finał WOŚP 12.01.2020

 Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
 Nawigacja
Strona Główna
Regulamin strony.
Archiwum

Terminarz - Ekstraliga 2020
Kontakt
Szukaj
 Statystykifree counters
statystyka
 Wiadomości dla kibiców.
Nowa strona kibiców rugby już działa. http://kibicerugby.ucoz.pl
  V Memoriał im. Mirosława Wojtani. (foto)
MEMORIAŁ


Zobacz więcej zdjęć z memoriału.

Udało się…12 kwietnia 2008 roku. Na stadion przy ulicy Górniczej 5 wjeżdżają autokary z dziećmi – z nosami przyklejonymi do szyb ciekawie spoglądają na przygotowane do gry boiska. Rejestracje samochodów z Siedlec, Poznania, Warszawy, Sochaczewa, Lublina. „Nasze” dzieci przywiezione samochodami przez rodziców. Ponad dwustu 8-15 latków. Będą walczyli o puchary i medale w Memoriale im. Mirosława Wojtani. Wymiana pokoleń. Większość z nich nie wie kim był. RUGBISTA. To wystarczająca informacja. …

Tak opisywałem I Memoriał w książce „Mirek”. Czy dużo się zmieniło? Chyba tak. Pięć lat od tamtej chwili, pięć dla mnie niesamowicie krótkich lat. Właściwie już następnego dnia po kolejnych turniejach zaczynam pracować nad następnymi. Pomysły na to, aby nasz turniej stał się renomowaną imprezą świtają w mej głowie każdego dnia. Zmiany jakie nastąpiły od 12 kwietnia 2008 roku są bardzo duże. Rok w rok rośnie liczba uczestników – obecnie zgłoszonych 369 zawodników, kluby zgłoszone to już nie tylko region środkowo wschodni, to już Pomorze, Wielkopolska i po raz pierwszy drużyny z poza granic Polski – Lwów Ukraina.Lista nagród do zdobycia również stale się powiększa. Puchary, medale, dyplomy ufundowane przez przyjaciół Mirka – Staszka Sawickiego, Andrzeja Głąba, Krzyśka Cuprjaka zostały wzbogacone w tym roku o puchary Marszałka Województwa Łódzkiego pana Witolda Stępnia. Tradycyjnie już dzieci cieszyły się z koszulek z Klubu Oldbojów Rugby Łódź, nad jakością których czuwał Jurek Byczkowski. Dzięki pomocy Budowlanych S.A oraz Pawła Zapędowskiego i Piotrka Skwarciaka, mogliśmy naszym gościom ze Lwowa pokazać nasze miasto z najciekawszej strony. Nocleg w Hotelu Ibis, spacer po Piotrkowskiej i wizyta w Experymentarium wywarły duże wrażenie na ukraińskiej młodzieży.

Po raz pierwszy też nasi najmłodsi rugbiści mogli zaprezentować swoje umiejętności przed szeroką publicznością podczas meczu Ekstraligi Budowlani SA Łódź – Budowlani Lublin. Sparing żaków i mini żaków (Budowlani – Lwów)został nagrodzony gromkimi brawami kibiców. Ale prawdziwe emocje rozpoczęły się w niedzielę…Najbardziej zadziorna i najlepsza zawodniczka memoriału Mariana Mnych (pomarańczowa koszulka)


Afrika! Takimi słowami skwitowały dzieci błękitne niebo i promienie słońca. Już najwcześniejsze mecze o 9.00 toczone były w temperaturze 25 stopni Celsjusza. W południe 36 wskazywały termometry w autokarach zaparkowanych na stadionie. Nie na wiele zdawało się szukanie cienia wśród drzew. Mecze musiały odbyć się na boiskach. Naprawdę wszyscy byliśmy pełni podziwu dla umiejętności zawodników, ale przede wszystkim dla ich zaciętości, woli zwycięstwa, nie odpuszczania w żadnej sytuacji.

Twarda walka podczas spotkań w grupach eliminacyjnych we wszystkich trzech kategoriach wiekowych wyłoniła finalistów. I tu dopiero okazało się jak wysoki poziom gry, umiejętności, a szczególnie wielkie zaangażowanie w zdobycie pierwszego miejsca trzeba włożyć, aby osiągnąć ostateczny cel. W dwóch finałach w mini żaku i młodziku o zwycięstwie zadecydował regulamin. Po osiągnięciu wyników remisowych konieczne było policzenie – żółtych kartek u mini i małych punktów w młodzikach. Po ciszy jaka panowała podczas podliczania wyników przez sędziego głównego pana Grzegorza Michalika i pana Grzegorza Urbaniaka wybuch radości i łez szczęścia (zwłaszcza u rodziców) nastąpił w drużynach SP 5 Poznań i Budowlanych Łódź.W żaku natomiast drużyna Koziołków Biskupice zrewanżowała się za porażkę w grupie Budowlanym Łódź. Tak więc Łodzianie w kolejnym turnieju rozgrywek ogólnopolskich znów mogą cieszyć się wszystkimi kolorami medali. Tym razem złoto młodzików (trener Przemysław Szyburski), srebro żaków (Zbyszek Jurzysta) i brąz mini żaków (Grzegorz Skrobski). Drużyna mini żaków ma jeszcze jeden tytuł nadany im przez obserwatorów – Drużyna z Największą Zmienialnością Trenerów – trzy turnieje, trzech trenerów (Pustkowski, Szyburski, Skrobski no i ten czwarty Zbyszek).

Ważne, że wciąż są sukcesy.Ważne też, że w opinii trenerów i działaczy z innych klubów warto przyjeżdżać do Łodzi. Bo tu dysponujemy stadionem, który mimo wielu uchybień jest bardzo dobry do rozgrywania tego rodzaju zawodów. Bo to do nas prawie dla każdej ekipy z Polski jest „jednakowo daleko”, bo tu jest wyjątkowa atmosfera stworzona przez działaczy, rodziców, kibiców i trenerów. Bo Memoriał Mirka to wydarzenie wyjątkowe w dziecięcym świecie rugby. Stadion Budowlanych też.

Przed nami turniej finałowy 10 czerwca 2012 roku. Miejsce jeszcze nie ustalone, ale najważniejsze są teraz przygotowania. Mamy kilka tygodni na wyleczenie kontuzji (które niestety są), trochę czasu na opracowanie taktyki. W sumie chyba w Memoriale wystąpiły jedne z najsilniejszych zespołów z Polski czyli wiemy jak grają. W trzech turniejach w kwietniu nasze ekipy nabrały pewności siebie, a przede wszystkim wiedzy jak zachowywać się na boisku i podczas turniejów, które czasami trwają nawet 8-9 godzin, w różnych warunkach atmosferycznych. Tyle o dzieciach…Rodzice!!! Jestem Wam niesłychanie wdzięczny za pomoc w przygotowaniu, organizowaniu i nie ma co ukrywać ciężkiej pracy przed i po zawodach. Jeżeli mogę porównać nasz turniej to chyba tylko z francuskim Six Fournais. Ale według mnie zrobiliśmy to jeszcze lepiej…a Francuzi obiecują, że nas sprawdzą w 2013 roku.
Medale, puchary. Wyjątkowo uroczyście, barwnie i ładnie wyglądała uroczystość wręczania medali i pucharów. Uroczyście bo medale zawieszali na szyjach zawodników prezes KS Budowlani Łódź Wiesław Chudzik i ksiądz Paweł Miziołek duszpasterz sportowców łódzkich, barwnie bo po raz pierwszy Ryszard Rogulski (przyjaciel Mirka) zrobił puchary z kolorowego szkła, a ładnie bo jako panie „personifikantki” czyli wręczające personalnie trofea wystąpiły Reprezentantki Polski Kobiet w rugby z Agnieszką Walczyk kapitanem Reprezentacji na czele.Tym razem krótko dziękuję sponsorom, którzy mi pomagają w działaniach. O tym ilu mam przyjaciół sportu dziecięcego niech świadczą banery reklamowe na zdjęciach z turnieju. To też dzięki Wam Memoriał ma taką formę i miejmy nadzieję, że to jeszcze nie jest szczyt osiągnięć tej imprezy. Jeżeli o kimś zapomniałem lub pominąłem to przepraszam. Ale sami widzieliście, że podczas trzeciej połowy było nas bardzo dużo…i znów muszę obiecać, że za rok więcej się nagadamy. A może pogadamy podczas RUGBYRIADY. Zarezerwujcie czas 1 lipca 2012 roku. Pomagamy Bartkowi Świerczyńskiemu, synowi Mariusza, który jest trenerem Rudy Śląskiej.
Zbyszek Jurzysta


V Memoriał im. Mirosława Wojtani Ogólnopolski Turniej Dzieci i Młodzieży do lat 15 w Łodzi

Oficjalne wyniki turnieju

Kategoria mini żak:

Grupa A
Budowlani Łódź – Pogoń Siedlce 8:1
Lechia Gdańsk – Sparta Jarocin 4:0
Budowlani Łódź – Sparta Jarocin 8:0
Pogoń Siedlce – Lechia Gdańsk 1:3
Sparta Jarocin – Pogoń Siedlce 2:3
Lechia Gdańsk – Budowlani Łódź 4:1
Grupa B
SP5 Poznań – Lwów Ukraina 3:0
Budowlani Lublin – Lwów Ukr 0:0
Budowlani Lublin – SP5 Poznań 0:6

Półfinały:
Lechia Gdańsk – Lwów Ukraina 4:1
SP5 Poznań – Budowlani Łódź 3:1
Mecze miejsca : 5 – 6
Pogoń Siedlce – Budowlani Lublin 1:4
3 – 4 Lwów Ukraina – Budowlani Łódź 0:2
1 – 2 Lechia Gdańsk – SP5 Poznań 3:3 Lechia żółta kartka

Tabela : 1. SP 5 Poznań
2. Lechia Gdańsk
3. Budowlani Łódź
4. Lwów Ukraina
5. Budowlani Lublin
6. Pogoń Siedlce
7. Sparta Jarocin

Najlepszy zawodnik w kat. mini żak – Osiński Krzysztof – SP 5 Poznań

Na turnieju nie stawiła się drużyna BBRC Łódź.


V Memoriał im. Mirosława Wojtani Ogólnopolski Turniej Dzieci i Młodzieży do lat 15 w Łodzi
Oficjalne wyniki turnieju
Kategoria żak :

Grupa A Budowlani Łódź – Budowlani Lublin 4:0
Koziołki Biskupice – BBRC Łódź 10:0
Pogoń Siedlce I – Budowlani Łódź 0:3
Budowlani Lublin – Koziołki Biskupice 1:3
BBRC Łódź – Pogoń Siedlce I 0:8
Budowlani Łódź – Koziołki Biskupice 4:2
Budowlani Lublin – Pogoń Siedlce 3:0
BBRC Łódź – Budowlani Łódź 1:5
Pogoń Siedlce – Koziołki Biskupice 1:6
Budowlani Lublin – BBRC Łódź 4:1
Grupa B Lwów Ukraina – Pogoń Siedlce II 5:0
Sparta Jarocin – Marlin Ozorków 1:0 brak dokumentów zawodnika Sparty 0:3
Lechia Gdańsk – Pogoń Siedlce II 2:2
Lwów Ukraina – Marlin Ozorków 6:0
Pogoń Siedlce II – Marlin Ozorków 1:4
Lechia Gdańsk – Sparta Jarocin 6:2
Sparta Jarocin - Lwów Ukraina 1:10
Lechia Gdańsk – Marlin Ozorków 4:0
Sparta Jarocin – Pogoń Siedlce II 4:1
Lechia Gdańsk – Lwów Ukraina 1:5
Półfinały:
Budowlani Łódź – Lechia Gdańsk 7:2
Koziołki Biskupice – Lwów Ukraina 5:0
Mecze o miejsca : 7 – 8 Pogoń Siedlce I – Marlin Ozorków 6:0
5 – 6 Budowlani Lublin – Sparta Jarocin 7:1
3 – 4 Lechia Gdańsk – Lwów Ukraina 7:1
1 – 2 Budowlani Łódź Koziołki Biskupice 3:5

Ostateczna kolejność :
1. Koziołki Biskupice
2. Budowlani Łódź
3. Lwów Ukraina
4. Lechia Gdańsk
5. Budowlani Lublin
6. Sparta Jarocin
7. Pogoń Siedlce I
8. Marlin Ozorków
9. BBRC Łódź
10. Pogoń Siedlce II

Najlepszy zawodnik w kat. żak Dębiński Kacper – Koziołki Biskupice


V . Memoriał im. Mirosława Wojtani Ogólnopolski Turniej Dzieci i Młodzieży do lat 15 w Łodzi

Oficjalne wyniki turnieju
Kategoria wiekowa młodzik:

Grupa A Budowlani Łódź – Budowlani Lublin 24:5
Budowlani Łódź – Koziołki Biskupice 38:0
Budowlani Lublin – Koziołki Biskupice 12:10
Grupa B Orkan Sochaczew – Lechia Gdańsk 12:13
Sparta Jarocin – Orkan Sochaczew 12:38
Lechia Gdańsk – Sparta Jarocin 38:0
Półfinały:
Budowlani Łódź – Orkan Sochaczew 19:0
Lechia Gdańsk – Budowlani Lublin 31:0
Mecze o miejsca: 5 - 6 Koziołki Biskupice – Sparta Jarocin 22:5
3 – 4 Orkan Sochaczew Budowlani Lublin 38:5
1 – 2 Lechia Gdańsk – Budowlani Łódź 7:7

Ostateczna kolejność :
1. Budowlani Łódź
2. Lechia Gdańsk
3. Orkan Sochaczew
4. Budowlani Lublin
5. Sparta Jarocin
6. Koziołki Biskupice

Najlepszy zawodnik Paweł Urbaniak – Budowlani Łódź


Najlepszą zawodniczką całego turnieju w 3 kategoriach wiekowych wybrana została Mariana Mnych – Lwów Ukraina.


Wyróżniono również zawodników z każdej drużyny mini żaka i żaka wskazanymi przez trenerów:
Hubert Lewandowski – Marlin Ozorków, Kuba Szczygieł i Oskar Zieliński –Lechia Gdańsk, Natalia Solińska i Szymon Krzyżaniak – Sparta Jarocin, Michaelle Cywińska – SP5 Poznań, Matejko Janusz, Karol Wasiluk i Jakub Michalak – Pogoń Siedlce, Hapon Daniel – Lwów, Piotr Fabjańczyk i Michał Boksa – Budowlani Łódź

 Komentarze
Urban dnia 01-05-2012
Jako ciekawostkę można dodać że dwóch zawodników Budowlanych Łódź spośród prawie 400 zgłoszonych do turnieju tj. Kamil Brzozowski i Paweł Urbaniak uczestniczyło we wszystkich pięciu Memoriałach. Jest szansa że za rok Kamil zostanie jedynym zawodnikiem który zagra w sześciu Memoriałach. Tego rekordu pewnie długo nikt nie pobije...smiley Gratulacje za wytrwałość dla obydwu zawodników i trzymamy kciuki za Kamila w przyszłym roku!!!
grzes65 dnia 02-05-2012
Kolega Jurzysta "zapomniał" wspomnieć o jeszcze jednym wyróżnionym, czyli o sobie. Z rąk zawodników SP 5 i trenera Darka Głogowskiego, otrzymał statuetkę, dla najlepszego organizatora dziecięcych turniejów rugby. Przyłączam się do podziękowań dla rodziców i chłopaków przy grillu. Jednocześnie zwracam się z apelem do trenerów, aby pamiętali, że propagujemy wśród dzieci ideę sportu dla dżentelmenów, o czym niektórym się chyba zapomniało. (G.S)
 Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
 Nowa Strona Kibiców Rugby
Master Pharm Rugby Łódź- Lechia Gdańsk
 YouTube - Kanał Strony Kibiców Rugby
Kanał Kibiców Rugby (Tutaj) - Nowe video.

 Wyniki tygodnia.
 Ekstraliga-Tabela 2020/21
Ekstraliga 2020/21 Mecze Punkty
1. Ogniwo Sopot 733
2. Master Pharm Rugby 722
3. Pogoń Siedlce 722
4. Lechia Gdańsk 820
5. Orkan Sochaczew 819
6. Budowlani Lublin 718
7. Skra Warszawa 717
8. Arka Gdynia 714
9. Juvenia Kraków 712
10. Sparta Jarocin 70
 Godzina
 Kibice rugby - archiwum
 Tekst piosenki Budowlanych
O.S.T.R-Budowlani ŁÓDŹ
Kilkadziesiąt lat historii, dziesiątki klubów, tysiące kibiców i Ty tez chłopak spróbuj. Szarża blacha drop młyn, kto w tym oczekuje cudów mówię spróbuj i po wygrana idź Ty. Miejsce Bałuty ulica to Górnicza weź stadion wyczaj, jeśli szukasz mekki kibica masz łódzki zwyczaj jak na naszym koncercie i tu i tu tłok są problemy z przejściem, przyłożenie pierwsze. Trybuna pełna naprzeciwko joint ekipa ktoś coś łyka pełno typa na dzielnicy dzisiaj jak zwykle gram za gramem litr za litrem. Aż się ziomek żyć chce z literą B w herbie "Budowlani" jak Bałuty w tym jest moje serce.

Ref: Szarża, blacha, maul, drop, młyn albo karny B jak Bałuty lub Budowlani w rugby wiesz tu i tu raczej nie chodzi o forsę jedna miłość dla sekcji rugby w całej Polsce.
Ref2: Szarża, blacha, maul, drop, młyn albo karny B jak Bałuty lub Budowlani w rugby wiesz tu i tu raczej nie chodzi o forsę jedna miłość dla sekcji rugby w całej Polsce.

Ziom zajmij miejsce, na joint'a skróć tu po takiej szarzy superman skończył na wózku Łódź mój skrawek świata gdzie trzymam się prawdy ze ta planeta ma kształt jak piłka do rugby B jak Bałuty lub Budowlani walki tej nie zakłócisz w tym cala duma z nazwy e bądź poważny w grze liczy się moment idź z Bogiem jak myślisz ze sport to zdrowie lepiej sam sobie odpowiedz czy masz wiarę by wstać i grac dalej by przezwyciężyć strach razem z nim ujawnić talent, ten dar jest panem świata anioł na trybunach a na boisku szatan dla w wszystkich przyjaciół we wszystkich klubach jedna wiara jeden cel a świat nauczy nas fruwać.

Ref: Szarża, blacha, maul, drop, młyn albo karny B jak Bałuty lub Budowlani w rugby wiesz tu i tu raczej nie chodzi o forsę jedna miłość dla sekcji rugby w całej Polsce.
Ref2: Szarża, blacha, maul, drop, młyn albo karny B jak Bałuty lub Budowlani w rugby wiesz tu i tu raczej nie chodzi o forsę jedna miłość dla sekcji rugby w całej Polsce.
 Oglądamy - Zdjęcia - Archiwum
- ARCHIWUM - RUGBY -
--------------------------------
Galerie Zdjęć - Seniorzy
--------------------------------
- Album - 07/08/09
- Album - 2009/2010
- Album - 2010/2011
- Album - 2011/2012
- Album - 2012/2013
- Album - 2013/2014
- Album - 2015/16/17/18/19
--------------------------------
Galeria Zdjęć - Mini-Żacy - Żacy - Młodzik - Kadeci - Juniorzy
--------------------------------
- Sezon 2008/2009
- Sezon 2009/2010
- Sezon 2010/2011
- Sezon 2011/2012
- Sezon 2012/2013
- Sezon 2013/2014
- Sezon 2015/16/17/18
--------------------------------
Inne zdjęcia z meczy
--------------------------------
- Zdjęcia drużyn z Łodzi
- Różne zdjęcia
Powered by v6.01.6 © 2003-2005
Shunt by:
3503005 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl