BUDOWLANI-ŁÓDŹ-RUGBY
   Strona Główna Terminarz - Ekstraliga 2020Marzec 06 2021 18:19:21   
 Moje Foto: Krzysztof Staniszewski


Fotorelacja z meczy.
2020
(TUTAJ)

Fotorelacja z meczy.
2019/20
(TUTAJ)


Ekstraliga:Master Pharm Rugby Łódź- Lechia Gdańsk
26.09.2020

Master Pharm Rugby Łódź- Lechia Gdańsk

Ekstraliga:Master Pharm Rugby Łódź- Juvenia Kraków
12.09.2020

Master Pharm Rugby Łódź- Juvenia Kraków

Ekstraliga:Master Pharm Rugby Łódź-Ogniwo Sopot
22.08.2020

Konferencja prasowa Master Pharm Rugby Łódź

Konferencja prasowa Master Pharm Rugby Łódź
19.08.2020

Konferencja prasowa Master Pharm Rugby Łódź

Ekstraliga: Master Pharm Rugby Łódź - Sparta Jarocin
15.08.2020

Ekstraliga: Master Pharm Rugby Łódź - Sparta Jarocin

Immergas Cup 2020
01.08.2020

Immergas Cup 8.08.2020

VI Bierhalle Manufaktura Beach Rugby
01.08.2020

VI Bierhalle Manufaktura Beach Rugby 1.08.2020

PP.Ogniwo Sopot - Juvenia Kraków
11.07.2020

28 Finał WOŚP 12.01.2020

 Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
 Nawigacja
Strona Główna
Regulamin strony.
Archiwum

Terminarz - Ekstraliga 2020
Kontakt
Szukaj
 Statystykifree counters
statystyka
 Wiadomości dla kibiców.
Nowa strona kibiców rugby już działa. http://kibicerugby.ucoz.pl
  Aleksander Nowicki: to jest skandaliczne i ma wpływ na to, gdzie polskie rugby się znajduje
REPREZENTACJA

Przed reprezentacją Polski ostatni mecz w ramach rozgrywek Rugby Europe Trophy ze Szwajcarią. Po dwóch bolesnych porażkach Biało-Czerwoni przed własną publicznością będą chcieli się zrehabilitować. Jeden z naszych czołowych zawodników Aleksander Nowicki, którego kontuzja wyeliminowała z udziału w najbliższym meczu, jest zdania, że sporo musi się zmienić, żebyśmy w przyszłość mogli patrzeć z optymizmem. Nie jest łatwo. W ostatnich dwóch meczach zdobyliśmy 5 punktów, a straciliśmy ponad 120. Nie jest to coś chwalebnego i wypadałoby zmazać te haniebne wynik i wygrać ostatni mecz – powiedział Aleksander Nowicki. Po ostatnim meczu gracz AS Macon po raz kolejny mocno krytycznie wypowiadał się na temat organizacji zgrupowania. Tym razem nie spodziewa się, że coś się zmieni, bo po prostu nie ma na to czasu, ma jednak nadzieję, że sportowo będzie to wyglądało lepiej, bo ostatnie spotkania nazywa skandalicznymi.

W środowisku rugby pojawiło się sporo krytycznych głosów na temat organizacji meczu kadry w zimie, kiedy nasza liga ma przerwę i większość zawodników nie jest przygotowanych do gry. Co o tym sądzi Aleksander Nowicki? - Takie rzeczy nie mają prawa się zdarzać. Sprawdziłem inne kraje w naszej szerokości geograficznej, rozmawiałem o tym z trenerem Tomaszem Putrą który współpracował z Czechami. Przejrzałem jak to wyglądało ostatnio i jedynym krajem, który pozwala sobie na granie w lutym jest Polska. To jest skandaliczne i ma wpływ na to, gdzie polskie rugby się znajduje. Bez braku przygotowań my zawodnicy jesteśmy narażeni na kontuzje. Bez żadnego meczu sparingowego, w trakcie przygotowań, chłopaki byli narażeni na poważne konsekwencje.

Niestety zdaniem naszego reprezentanta na dziś nie widać zbyt wielu przesłanek, że może być lepiej. - Myślę, że trzeba wrócić do tego, co przedstawił trener Putra. Powstaje coś na kształt Ligi Narodów i tam niestety, przez nasze wyniki z ostatnich lat, gdzie nie dbaliśmy o miejsce rankingowe i spadliśmy bardzo nisko, będziemy grali z krajami typu Litwa, Mołdawia czy Ukraina, będącymi w permanentnym kryzysie. Ja pamiętam np. mecze z Belgią, które przegrywaliśmy w ostatniej akcji. Teraz są trzy ligi nad nami. Ani sportowo ani organizacyjnie nie możemy się z nimi równać. A szkoda, bo jeszcze siedem-osiem lat temu byliśmy blisko.

W kadrze pojawia się wielu zawodników o polskich korzeniach, którzy chcą grać dla Biało-Czerwonych. Aleksander Nowicki uważa, że powinno się dla nich znaleźć miejsce, choć priorytetem muszą być rugbyści wychowani w naszym kraju. - Jestem za tym, żeby ludzie, którzy czują się Polakami i chcą grać dla Polski, mieli taką szansę. Oni nie grają dla pieniędzy, chcą reprezentować kraj przodków i dla mnie to jest ok. Powinniśmy jednak skupić się na tym, żeby nasi zawodnicy się rozwijali, wyjeżdżali za granicę, a liga szła do przodu. Taki powinien być trzon kadry.

Jaka będzie przyszłość tej kadry i trenera Duaine’a Lindseya? - Nie rozmawiałem na ten temat z trenerem. Nie mamy też informacji z Polskiego Związku Rugby, nie wiemy, czy ma jakieś klauzule. My zawodnicy mamy bardzo mało informacji na temat planów związku, pomysłów na rozwój. Nie wiemy, czy trener działa trener działa z grupami młodzieżowymi, czy przedstawia im plan gry. Uważam, że to skandaliczne, jeśli kadry młodzieżowe nie grają tym samym systemem, albo chociaż nie mają tej samej filozofii gry. Jeśli nie potrafimy tego wprowadzić, woła to o pomstę do nieba. Ale uważam że jest to świetne pytanie do wiceprezesa od spraw sportowych p. Andrzeja Kucia, to on zasiadał w komisji wybierającej nowego selekcjonera i nadającej cele sportowe i rozwojowe polskiego rugby. Nie wiem być może działamy według planu PZR? - zastanawia się rugbysta.

Krytyczne wypowiedzi gracza AS Macon wywołały ostatnio sporo zamieszania w całym środowisku. Nie spotkały go jednak z tego powodu żadne konsekwencje. Nie ma mowy o kneblowaniu ust, a zdaniem Nowickiego gdyby do tego doszło, byłby to bardzo negatywny sygnał, bo kieruje się tylko dobrem polskiego rugby.

O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy przedstawicieli PZR. Poniżej zamieszczamy odpowiedź sekretarza generalnego związku Krzysztofa Czajki.

Lutowe terminy:

Według przepisów Rugby Europe:

- gospodarz meczu wskazuje termin rozegrania spotkania, jeśli ten termin jest w okienku World Rugby to przeciwnik musi się na to zgodzić lub negocjować inny termin (również w okienku World Rugby).

- w terminach poza oficjalnymi okienkami World Rugby można rozgrywać mecze, jednak obie strony muszą wyrazić na to zgodę.

Polski Związek Rugby uzgodnił 3 mecze poza okienkiem (Czechy, Litwa, Szwajcaria). Portugalia jako gospodarz, odmówiła gry poza oficjalnym okienkiem, mogliśmy rozegrać mecz 9 lub 16 lutego (w ubiegłym roku jako gospodarz mieliśmy silniejszą pozycję negocjacyjną, dlatego mecz odbył się 24 marca). Termin meczu z Holandią sami wskazaliśmy w oficjalnym terminie World Rugby (17 listopada), z założeniem, że: zawodnicy będą w dobrej dyspozycji po zakończonym dopiero co sezonie (rozgrywki Ekstraligi zakończyły się weekend wcześniej) oraz że kluby zagraniczne będą musiały zwolnić zawodników na mecz reprezentacji (w rzeczywistości z 10 powołanych zawodników stawiła się połowa).

Komunikacja z zawodnikami na temat planu na kolejne lata:

25 stycznia 2019 roku w siedzibie Polskiego Związku Rugby odbyło się spotkanie Prezydium Zarządu PZR z przedstawicielami obu męskich seniorskich zespołów. Zostało ono zorganizowane, aby przedyskutować problemy wskazywane przez zawodników i wyjaśnić ich wątpliwości. W spotkaniu udział wzięli również trenerzy obu zespołów.

Ponadto, sztab seniorów jest w ścisłym kontakcie z sztabem U18 i U20 (stąd powołania zawodników z tych grup na mecze seniorskie) a plan szkolenia zespołów U18 i U20 był konsultowany z trenerem kadry seniorów. W swoim założeniu nie ma być identyczny z systemem seniorskim, a głównym celem szkolenia jest przygotowanie młodego zawodnika do skutecznej i szybkiej adaptacji do realizowanego przez właściwego trenera systemu gry. (Onet.p,)

 Komentarze
Brak komentarzy.
 Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
 Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
 Nowa Strona Kibiców Rugby
Master Pharm Rugby Łódź- Lechia Gdańsk
 YouTube - Kanał Strony Kibiców Rugby
Kanał Kibiców Rugby (Tutaj) - Nowe video.

 Wyniki tygodnia.
 Ekstraliga-Tabela 2020/21
Ekstraliga 2020/21 Mecze Punkty
1. Ogniwo Sopot 733
2. Master Pharm Rugby 722
3. Pogoń Siedlce 722
4. Lechia Gdańsk 820
5. Orkan Sochaczew 819
6. Budowlani Lublin 718
7. Skra Warszawa 717
8. Arka Gdynia 714
9. Juvenia Kraków 712
10. Sparta Jarocin 70
 Godzina
 Kibice rugby - archiwum
 Tekst piosenki Budowlanych
O.S.T.R-Budowlani ŁÓDŹ
Kilkadziesiąt lat historii, dziesiątki klubów, tysiące kibiców i Ty tez chłopak spróbuj. Szarża blacha drop młyn, kto w tym oczekuje cudów mówię spróbuj i po wygrana idź Ty. Miejsce Bałuty ulica to Górnicza weź stadion wyczaj, jeśli szukasz mekki kibica masz łódzki zwyczaj jak na naszym koncercie i tu i tu tłok są problemy z przejściem, przyłożenie pierwsze. Trybuna pełna naprzeciwko joint ekipa ktoś coś łyka pełno typa na dzielnicy dzisiaj jak zwykle gram za gramem litr za litrem. Aż się ziomek żyć chce z literą B w herbie "Budowlani" jak Bałuty w tym jest moje serce.

Ref: Szarża, blacha, maul, drop, młyn albo karny B jak Bałuty lub Budowlani w rugby wiesz tu i tu raczej nie chodzi o forsę jedna miłość dla sekcji rugby w całej Polsce.
Ref2: Szarża, blacha, maul, drop, młyn albo karny B jak Bałuty lub Budowlani w rugby wiesz tu i tu raczej nie chodzi o forsę jedna miłość dla sekcji rugby w całej Polsce.

Ziom zajmij miejsce, na joint'a skróć tu po takiej szarzy superman skończył na wózku Łódź mój skrawek świata gdzie trzymam się prawdy ze ta planeta ma kształt jak piłka do rugby B jak Bałuty lub Budowlani walki tej nie zakłócisz w tym cala duma z nazwy e bądź poważny w grze liczy się moment idź z Bogiem jak myślisz ze sport to zdrowie lepiej sam sobie odpowiedz czy masz wiarę by wstać i grac dalej by przezwyciężyć strach razem z nim ujawnić talent, ten dar jest panem świata anioł na trybunach a na boisku szatan dla w wszystkich przyjaciół we wszystkich klubach jedna wiara jeden cel a świat nauczy nas fruwać.

Ref: Szarża, blacha, maul, drop, młyn albo karny B jak Bałuty lub Budowlani w rugby wiesz tu i tu raczej nie chodzi o forsę jedna miłość dla sekcji rugby w całej Polsce.
Ref2: Szarża, blacha, maul, drop, młyn albo karny B jak Bałuty lub Budowlani w rugby wiesz tu i tu raczej nie chodzi o forsę jedna miłość dla sekcji rugby w całej Polsce.
 Oglądamy - Zdjęcia - Archiwum
- ARCHIWUM - RUGBY -
--------------------------------
Galerie Zdjęć - Seniorzy
--------------------------------
- Album - 07/08/09
- Album - 2009/2010
- Album - 2010/2011
- Album - 2011/2012
- Album - 2012/2013
- Album - 2013/2014
- Album - 2015/16/17/18/19
--------------------------------
Galeria Zdjęć - Mini-Żacy - Żacy - Młodzik - Kadeci - Juniorzy
--------------------------------
- Sezon 2008/2009
- Sezon 2009/2010
- Sezon 2010/2011
- Sezon 2011/2012
- Sezon 2012/2013
- Sezon 2013/2014
- Sezon 2015/16/17/18
--------------------------------
Inne zdjęcia z meczy
--------------------------------
- Zdjęcia drużyn z Łodzi
- Różne zdjęcia
Powered by v6.01.6 © 2003-2005
Shunt by:
3503172 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl