BUDOWLANI-ŁÓDŹ-RUGBY
   Strona Główna Terminarz - Ekstraliga 2020Marzec 06 2021 18:14:13   
 Moje Foto: Krzysztof Staniszewski


Fotorelacja z meczy.
2020
(TUTAJ)

Fotorelacja z meczy.
2019/20
(TUTAJ)


Ekstraliga:Master Pharm Rugby Łódź- Lechia Gdańsk
26.09.2020

Master Pharm Rugby Łódź- Lechia Gdańsk

Ekstraliga:Master Pharm Rugby Łódź- Juvenia Kraków
12.09.2020

Master Pharm Rugby Łódź- Juvenia Kraków

Ekstraliga:Master Pharm Rugby Łódź-Ogniwo Sopot
22.08.2020

Konferencja prasowa Master Pharm Rugby Łódź

Konferencja prasowa Master Pharm Rugby Łódź
19.08.2020

Konferencja prasowa Master Pharm Rugby Łódź

Ekstraliga: Master Pharm Rugby Łódź - Sparta Jarocin
15.08.2020

Ekstraliga: Master Pharm Rugby Łódź - Sparta Jarocin

Immergas Cup 2020
01.08.2020

Immergas Cup 8.08.2020

VI Bierhalle Manufaktura Beach Rugby
01.08.2020

VI Bierhalle Manufaktura Beach Rugby 1.08.2020

PP.Ogniwo Sopot - Juvenia Kraków
11.07.2020

28 Finał WOŚP 12.01.2020

 Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
 Nawigacja
Strona Główna
Regulamin strony.
Archiwum

Terminarz - Ekstraliga 2020
Kontakt
Szukaj
 Statystykifree counters
statystyka
 Wiadomości dla kibiców.
Nowa strona kibiców rugby już działa. http://kibicerugby.ucoz.pl
  Napięta sytuacja w łódzkim rugby. Czy mistrzowie z drużyny juniorów przejdą do seniorów Budowlanych?
Master Pharm Rugby ŁÓDŹ Po naszym artykule „Budowlani mistrz. Jest konflikt”, który ukazał się 15 lipca, otrzymaliśmy list od Mirosława Żórawskiego, dyrektora sportowego Master Pharm Budowlanych Łódź, który rzuca nowe światło na problem. List publikujemy w całości.

„Juniorzy KS Budowlani Łódź zdobyli złoty medal Mistrzostw Polski Juniorów.
Korzystając z okazji składamy im gratulacje w imieniu Budowlani Rugby SA. A prywatnie gratuluję trenerowi Markowi Maciejewskiemu, bowiem współpracowaliśmy przez wiele lat i wspólnie świętowaliśmy wiele medali w grupach młodzieżowych.
Później większość z tych medali zawisnęła na ścianie, a tylko nieliczni zawodnicy cieszyli oko trenerów-wychowawców na boiskach ekstraligi i w reprezentacji seniorów.
Za miesiąc rusza kolejny sezon ekstraligi.

Czy mistrzowie Polski juniorów zasilą drużynę seniorów?

Czy jest szansa, że któryś z zawodników Mistrza Polski Juniorów zasilił najlepszą drużynę sezonu 2019/20 Master Pharm Rugby Łódź ?
Nic o tym nie wiem i prawdę mówiąc nie widzę takiej możliwości. A powodów jest kilka.
Po pierwsze: w dalszym ciągu, a może nawet coraz bardziej napięta jest sytuacja pomiędzy Budowlani Rugby SA i KS Budowlani Łódź. Do wiosny daleko, a na „odwilż” raczej się nie zapowiada…
Po drugie: przepisy Polskiego Związku Rugby, który podniósł znacząco ekwiwalenty za wyszkolenie, a tym samym skutecznie zablokował możliwość zmiany przynależności klubowej przez młodych zawodników. Przez wiele lat skutecznie działał system, który klasyfikował i wyceniał wszystkich zawodników. Jak to wygląda w praktyce: w ciągu ostatnich lat tylko jeden młody zawodnik zmienił w Polsce klub. Był nim Robert Kacprowicz (na zdjęciu), którego wobec kontuzji Tomy Mchedlidze zmuszeni byliśmy wykupić z KS Budowlani Łódź.

Junior droższy od reprezentanta Polski seniorów.

Na marginesie dodam, że zgodnie z nowymi przepisami, nawet mało doświadczony junior jest znacznie droższy od reprezentanta Polski seniorów z poprzednich tabel ekwiwalentów PZR. Przykładowo nasz bohater Robert Kacprowicz „przebił” finansowo wykupionego z Lechii Gdańsk znanego kadrowicza Cypriana Majchera. W przeszłości wielu młodych wykupionych z KSB zawodników, w tym reprezentantów Polski juniorów, nie wytrzymywało treningu z zespołem ekstraligi, a bywali tacy którzy rezygnowali kilka miesięcy po sfinansowaniu transferu.

Trzecim ważnym powodem jest ostatni przykład, który może nawet działać odstraszająco. Chodzi o sześciu zawodników KSB, którzy sami zgłosili się do nas pod koniec 2018 roku. Nie doszło do porozumienia i ustalenia wysokości ekwiwalentu za wyszkolenie. Nie było negocjacji i wszystkie propozycje finansowe zostały przez drugą stronę odrzucone. Przypomnę, że zgodnie z Przepisami PZR za porozumienie uznaje się pisemną umowę zawartą pomiędzy zainteresowanymi klubami, określającą wysokość ekwiwalentu. Sporu nie była w stanie rozstrzygnąć nawet KGiD. Zawodnicy złożyli wnioski o skreślenie z listy członków KS Budowlani i od lutego 2019 przestali być zawodnikami KSB, a formalnie znaleźli się w stanie karencji.

Podziwiam determinację zawodników, którzy osiągnęli cel.

Mając taką regulaminową możliwość, podjęli treningi w Budowlani Rugby SA podczas kolejnych 17 miesięcy karencji. Ważna i długo wyczekiwana wiadomość: zgodnie z przepisami PZR, od początku lipca 2020 roku uzyskali status zawodnika wolnego. Na marginesie dodam, że podziwiam determinację zawodników, którzy mimo wielu przeszkód i przeszkadzających osiągnęli swój cel. Czy było warto, niech sami odpowiedzą ci którzy wytrwali. Sytuacja była bezprecedensowa w historii polskiego rugby.
W artykule DŁ z dnia 14 lipca przeczytałem, że „KS ujawnia, że za wcześniej przekazanych do nas juniorów nie otrzymał zapłaty”. Nie rozumiem o jakie „przekazanie” tutaj chodzi i na pewno nie był to przekazany sobie znak pokoju. A tak na poważnie: zgodnie z Przepisami PZR istnieją dwie formy zmiany przynależności klubowej: transfer definitywny oraz wypożyczenie (okresowe zwolnienie z klubu). Dopiero po dopełnieniu wszystkich formalności z tym związanych nazwisko zawodnika może znaleźć się na oficjalnej liście klubowej w danej kategorii wiekowej, która zastąpiła dawne licencje zawodnicze.

Mam nadzieję, że rozwiałem niejasności oraz krążące plotki.


Na liście zawodników Master Pharm Rugby Łódź potwierdzonej przez Komisję Licencyjną PZR na sezon 2019/20 znalazł się jedynie wspomniany Robert Kacprowicz, za którego zapłaciliśmy maksymalny ekwiwalent. Mam nadzieję, że tym samym rozwiałem wszelkie niejasności oraz krążące o tym plotki.
Korzystając z okazji, po raz kolejny przypomnę, że w nowym sezonie ekstraligi drużyna będąca wizytówką miasta Łodzi i dyscypliny, wystąpi pod nazwą Master Pharm Rugby Łódź. Ponieważ zespołem zarządza nadal Budowlani Rugby Spółka Akcyjna, tak więc na bazie historii oraz na podstawie wpisu do KRS używanie nazwy „Budowlani” jest jak najbardziej poprawne”.

Dziękujemy Mirosławowi Żórawskiemu za ważny list. (źródło:dzienniklodzki.pl)
 Komentarze
Brak komentarzy.
 Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
 Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
 Nowa Strona Kibiców Rugby
Master Pharm Rugby Łódź- Lechia Gdańsk
 YouTube - Kanał Strony Kibiców Rugby
Kanał Kibiców Rugby (Tutaj) - Nowe video.

 Wyniki tygodnia.
 Ekstraliga-Tabela 2020/21
Ekstraliga 2020/21 Mecze Punkty
1. Ogniwo Sopot 733
2. Master Pharm Rugby 722
3. Pogoń Siedlce 722
4. Lechia Gdańsk 820
5. Orkan Sochaczew 819
6. Budowlani Lublin 718
7. Skra Warszawa 717
8. Arka Gdynia 714
9. Juvenia Kraków 712
10. Sparta Jarocin 70
 Godzina
 Kibice rugby - archiwum
 Tekst piosenki Budowlanych
O.S.T.R-Budowlani ŁÓDŹ
Kilkadziesiąt lat historii, dziesiątki klubów, tysiące kibiców i Ty tez chłopak spróbuj. Szarża blacha drop młyn, kto w tym oczekuje cudów mówię spróbuj i po wygrana idź Ty. Miejsce Bałuty ulica to Górnicza weź stadion wyczaj, jeśli szukasz mekki kibica masz łódzki zwyczaj jak na naszym koncercie i tu i tu tłok są problemy z przejściem, przyłożenie pierwsze. Trybuna pełna naprzeciwko joint ekipa ktoś coś łyka pełno typa na dzielnicy dzisiaj jak zwykle gram za gramem litr za litrem. Aż się ziomek żyć chce z literą B w herbie "Budowlani" jak Bałuty w tym jest moje serce.

Ref: Szarża, blacha, maul, drop, młyn albo karny B jak Bałuty lub Budowlani w rugby wiesz tu i tu raczej nie chodzi o forsę jedna miłość dla sekcji rugby w całej Polsce.
Ref2: Szarża, blacha, maul, drop, młyn albo karny B jak Bałuty lub Budowlani w rugby wiesz tu i tu raczej nie chodzi o forsę jedna miłość dla sekcji rugby w całej Polsce.

Ziom zajmij miejsce, na joint'a skróć tu po takiej szarzy superman skończył na wózku Łódź mój skrawek świata gdzie trzymam się prawdy ze ta planeta ma kształt jak piłka do rugby B jak Bałuty lub Budowlani walki tej nie zakłócisz w tym cala duma z nazwy e bądź poważny w grze liczy się moment idź z Bogiem jak myślisz ze sport to zdrowie lepiej sam sobie odpowiedz czy masz wiarę by wstać i grac dalej by przezwyciężyć strach razem z nim ujawnić talent, ten dar jest panem świata anioł na trybunach a na boisku szatan dla w wszystkich przyjaciół we wszystkich klubach jedna wiara jeden cel a świat nauczy nas fruwać.

Ref: Szarża, blacha, maul, drop, młyn albo karny B jak Bałuty lub Budowlani w rugby wiesz tu i tu raczej nie chodzi o forsę jedna miłość dla sekcji rugby w całej Polsce.
Ref2: Szarża, blacha, maul, drop, młyn albo karny B jak Bałuty lub Budowlani w rugby wiesz tu i tu raczej nie chodzi o forsę jedna miłość dla sekcji rugby w całej Polsce.
 Oglądamy - Zdjęcia - Archiwum
- ARCHIWUM - RUGBY -
--------------------------------
Galerie Zdjęć - Seniorzy
--------------------------------
- Album - 07/08/09
- Album - 2009/2010
- Album - 2010/2011
- Album - 2011/2012
- Album - 2012/2013
- Album - 2013/2014
- Album - 2015/16/17/18/19
--------------------------------
Galeria Zdjęć - Mini-Żacy - Żacy - Młodzik - Kadeci - Juniorzy
--------------------------------
- Sezon 2008/2009
- Sezon 2009/2010
- Sezon 2010/2011
- Sezon 2011/2012
- Sezon 2012/2013
- Sezon 2013/2014
- Sezon 2015/16/17/18
--------------------------------
Inne zdjęcia z meczy
--------------------------------
- Zdjęcia drużyn z Łodzi
- Różne zdjęcia
Powered by v6.01.6 © 2003-2005
Shunt by:
3503162 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl