BUDOWLANI-ŁÓDŹ-RUGBY
   Strona GłównaTerminarz - Ekstraliga 2020Lipiec 02 2020 12:46:19  
 Moje Foto: Krzysztof Staniszewski


Fotorelacja z meczy.
2008-2018
(TUTAJ)

Fotorelacja z meczy.
2019/20
(TUTAJ)


28 Finał WOŚP 12.01.2020
12.01.2020

28 Finał WOŚP 12.01.2020

---------------------------


Master Pharm Ruby Łódź - Studenci Medycyny
21.11.2019

Master Pharm Ruby Łódź - Studenci Medycyny

---------------------------


Master Pharm Ruby Łódź - Juvenia Kraków
9.11.2019

Master Pharm Ruby Łódź - Juvenia Kraków

---------------------------


RET- Polska - Niemcy
2.11.2019

Polska - Niemcy

---------------------------


Master Pharm Rugby Łódź - Budowlani Lublin
12.10.2019

Master Pharm Rugby Łódź - Budowlani Lublin

---------------------------


Master Pharm Rugby Łódź - Pogoń Siedlce
29.09.2019

Master Pharm Rugby Łódź - Pogoń Siedlce

---------------------------


Master Pharm Rugby Łódź - Arka Gdynia
15.09.2019

Master Pharm Rugby Łódź - Arka Gdynia

---------------------------


Master Pharm Rugby Łódź - Lechia Gdańsk
25.08.2019

Master Pharm Rugby Łódź - Lechia Gdańsk

---------------------------


 Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
 Nawigacja
Strona Główna
Regulamin strony.
Archiwum

Terminarz - Ekstraliga 2020
Kontakt
Szukaj
 Statystykifree counters
statystyka
 Wiadomości dla kibiców.
Decyzją Zarządu Polskiego Związku Rugby, organizatora rozgrywek Ekstraligi Rugby, rywalizacja o mistrzostwo Polski w sezonie 2019/2020 zostały zakończone bez przyznawania medali.
   Koronawirus zamiast mistrzowskiej gwiazdki w logo Master Pharm Budowlanych.

Jakoś musimy żyć w nowej rzeczywistości i dobrze, że niektórzy traktują ją z przymrużeniem oka. Na facebooku dyrektor sportowy Master Pharm Budowlanych Mirosław Żórawski zaprezentował najnowsze logo naszych rugbistów. Do trzech gwiazdek symbolizujących tytuły mistrza Polski dołączył symbol koronawirusa. Autorem grafiki jest Katarzyna Mospinek.

Nowe logo jest adekwatne do sytuacji w jakiej znaleźli się łódzcy rugbiści. Wszak właśnie epidemia zablokowała Master Pharm Budowlanych zdobycie pewnego tytułu mistrza Polski. Polski Związek Rugby przerwał i zakończył rozgrywki, nie przyznając tytułu mistrza, choć łodzianie – jak informowaliśmy wygrali wszystkie osiem ligowych spotkań i zdetronizowali dotychczasowego mistrza Ogniwo na jego boisku w Sopocie. Takie osiągnięcia okazały się niewystarczające dla działaczy Polskiego Związku Rugby i uznali sezon za nieodbyty. Dołączenie symbolu koronawirusa jest jak najbardziej właściwe. (źródło:dzienniklodzki.pl)

  Szkoda, że nie doceniono wysiłku zawodników, Do zobaczenia na stadionach w następnym sezonie.
EKSTRALIGA

Mimo rewelacyjnej postawy rugbiści Master Pharm Łódź w tym sezonie nie odzyskają mistrzowskiego tytułu. Rozgrywki ekstraligi zostały bowiem zakończone bez przyznawania medali. – Szkoda, że nie doceniono wysiłku zawodników – żałuje prezes lidera tabeli Krzysztof Serafin.

Drużyna Master Pharm Rugby, która wcześniej występowała pod nazwą Budowlani od lat nie schodzi z ligowego podium. Po serii trzech złotych medali, przed rokiem łodzianie oddali tytuł na rzecz Ogniwa Sopot, ale w obecnym sezonie zmierzali po jego odzyskanie. Jako jedyni z ekstraligowych ekip nie doznali porażki i przewodzili w tabeli. Swojej medalowej kolekcji klub jednak nie powiększy, ponieważ we wtorek wieczorem Polski Związek Rugby ogłosił, że z powodu pandemii koronawirusa sezon 2019/2020 w najwyższej klasie rozgrywkowej został zakończony, a mistrz Polski nie zostanie wyłoniony.

Prezes klubu z Łodzi przyznał w rozmowie, że w pełni zgadza się z decyzją związku co do zakończenia rozgrywek, lecz bardzo trudno zaakceptować mu fakt uznania sezonu za nierozstrzygnięty.

– Związek ogłosił decyzję w nocy z wtorku na środę, więc traktuję ją jako dobry primaaprilisowy żart. Nie potrafię bowiem znaleźć argumentów za tym, by nie przyznawać medali, jest za to mnóstwo powodów i pozytywów, aby można było to zrobić. Choćby to, że grupie zawodników z medalami można było dać szansę starania się o stypendia na uczelniach, czy nagrody i stypendia z urzędu miasta. Niestety, będą tego pozbawieni przez kolejne półtora roku – zaznaczył Serafin.

Szef Master Pharm Rugby zwrócił uwagę, że braku rozstrzygnięcia w przypadku niedokończenia sezonu nie ma w zapisach regulaminowych, a za poszczególne miejsca zespoły nie otrzymują od organizatora ligi żadnych gratyfikacji finansowych. – To jedynie kwestia satysfakcji. Jeśli sami pozbawiamy się możliwości wyłonienia mistrza, pokazujemy słabość środowiska i zawiść innych klubów – tłumaczył.

Serafin żałował, że w ten sposób nie doceniono wysiłku zawodników i sztabów szkoleniowych, dla których uprawianie rugby w wielu przypadkach jest hobby. – Dla nich to jest osiem miesięcy ciężkiej pracy. Zaczęli w sierpniu, rozegrali osiem spotkań i nie zostaną w żaden sposób docenieni – przekonywał.

Były gracz reprezentacji kraju wskazał, że przed rokiem, kiedy zmieniano system rozgrywek, rozstrzygnięto sezon na podstawie jednej rundy. W jego opinii teraz należało postąpić podobnie, ponieważ rozegrano połowę spotkań w sezonie zasadniczym.

Serafin podkreślił, że brak rozstrzygnięć było suwerenną decyzją związku, ponieważ kluby były pytane jedynie o to, czy są za zakończeniem rozgrywek. – To tylko i wyłącznie decyzja kilku osób zza biurek. Ci, którzy ją podjęli nie wiedzą, ile wyrzeczeń i pracy kosztuje gra w lidze, szczególnie w takim sporcie, jak rugby. Przekreślono wszystko ogłaszając decyzję w nocy. To krzywdzące i uważam, że grupa medalowa powinna zostać wyróżniona, bo na to zasłużyła – podsumował były gracz reprezentacji kraju.

Prezes przyznał, że w obecnej sytuacji trudno kierować klubem. Jak mówił, największą przeszkodą jest niepewność, która nie pozwala planować przyszłości.

– Musimy wprowadzić zespół i funkcjonowanie klubu w okres przestoju, który pozwoli nam odbudować się, kiedy sytuacja wróci do normy. Nie wiem, na ile zawodnicy uprawiający naszą dyscyplinę znajdą jeszcze w trudnych czasach czas, żeby się bawić w rugby. Będziemy starali się tworzyć coś na nowo, ale trzeba zdać sobie sprawę, że tego, co było już się nie odtworzy, bo nie będzie takich możliwości. Sport będzie jedną z dyscyplin, która odrodzi się najpóźniej – ocenił Serafin.

Master Pharm w tabeli ekstraligi miał dwa punkty przewagi nad Ogniwem i siedem nad Pogonią Awentą Siedlce. Łodzianie rozegrali jednak jedno spotkanie mniej. (źródło:PAP)

  Miłości do rugby nie mierzą w kilometrach.
INFO DLA KIBICA

BUDO ON TOUR (Budowlani on Tour). Pod tą nazwą kryje się dobrze zorganizowana grupa wiernych kibiców drużyny lidera ekstraligi Master Pharm Rugby Łódź.

Łódzki bęben i piosenki
Opowiada dyrektor sportowy Budowlanych SA Mirosław żórawski: Nazwa „on tour" dotyczy organizowania i dopingowania rugby w trakcie meczów wyjazdowych, podczas których wielokrotnie przekrzyczana została miejscowa o wiele liczniejsza publiczność (z sochaczewską „Maracaną" włącznie).
Ale temat wyjazdów i głośnego kibicowania to jeden z aspektów istnienia grupy. Dla drużyny to ważne, że bez względu gdzie gramy to zawsze słyszymy łódzki bęben i łódzkie piosenki. Jeśli chodzi o wyjazdy to warto dodać, że grupa Budo on Tour była na towarzyskich meczach w Pradze i Berlinie.
Kultowa flaga
Tak jak jest to napisane na klubowej fladze: miłości do rugby nie mierzy się w kilometrach. Poza meczami naszego zespołu Budo on Tour widoczne jest na meczach reprezentacji: kultowa już flaga i osoba Mateusza Krysiaka, zwanego popularnie Alvaro, widoczne były od kilku lat na wielu europejskich stadionach rugby. Poza flagami, bębnem (z profesjonalnym bębniarzem) i praktycznie wszystkimi gadżetami klubowymi kibice mają od pewnego czasu już również własne „grupowe" stroje.
Dopingują całe rodziny
Członkowie grupy poza zainteresowaniem rugby przyjaźnią się i spotykają. Nawet podczas prywatnych wyjazdów i urlopów zabierają ze sobą gadżety rugby w najdalsze zakątki świata, z którymi wykonują zdjęcia i umieszczają na portalach społecznościowych.
Budo on Tour (poza akcjami wyjazdowymi) są coraz liczniejsi i widoczni na meczach w Łodzi, pojawiają się też na treningach oraz innych imprezach klubowych. W celu bliższego poznania oraz większej integracji część grupy miała okazję do bliższych rozmów z zawodnikami podczas przedświątecznych spotkań Budowlani Rugby SA. To całe rodziny z dziećmi i znajomymi przychodzące na nasze mecze, czujące się u nas dobrze i bezpiecznie.
Fani wspierają WOśP
Budo on Tour kibicują, ale też sami próbują rugby i wystąpili już w ostatnim turnieju drużyn sponsorskich Bierhalle Manufaktura Beach Rugby 2019.
Członkowie grupy do lat aktywnie uczestniczą w akcjach charytatywnych, niektórzy z nich kolekcjonują gadżety wystawione na różne licytacje, ze szczególnym uwzględnieniem akcji WOŚP. Tutaj zdecydowanym liderem jest Adam Jurek, który posiada sporą kolekcję piłek z autografami. Podczas ostatniego 28 Finału WOŚP padła rekordowa suma i nasza okazjonalna koszulka meczowa została wylicytowana za 3550 zł. W decydującym momencie licytowali członkowie Budo on Tour, a walka była zacięta jak na boisku podczas meczu finałowego. Tym razem z silnymi facetami wygrała kobieta Katarzyna Mospinek.
Dla takich kibiców nie tylko warto, ale wręcz trzeba walczyć i wygrywać. I taka jest dewiza naszej drużyny Master Pharm Rugby Łódź, która jest liderem rozgrywek ekstraligi, choć stoczyła mecz mniej od najgroźniejszych rywali. (źróło:Express Ilustrowany)

  Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie.
Master Pharm Rugby ŁÓDŹ

Początek roku był niezwykle trudny dla działaczy, trenerów i zawodników lidera ekstraligi rugby Master Pharm Rugby Łódź. Mówi dyrektor sportowy Budowlani SA Mirosław żórawski: To było bieganie do naszych prawników oraz do komornika. Mam wielką nadzieję, że doczekamy wkrótce wyjaśnienia prawdy przez sądy powszechne. Każdemu ze sponsorów musieliśmy wytłumaczyć „mechanizm działania złych sił". Nasi partnerzy i sponsorzy to przede wszystkim sympatycy rugby, którzy nie zawiedli i tym razem, z dużym zrozumieniem podchodząc do problemu. Bez tego i w obliczu utraty dotacji miejskiej na pewno nie bylibyśmy w stanie przystąpić do rozgrywek. Bo prezesi tych firm to ludzie doceniający ciężką pracę i wysiłek zawodników. Doskonale wiedza komu i za co dają.

WIZJA MED
Wszyscy kontuzjowani zawodnicy w błyskawicznym tempie są diagnozowani w nowoczesnych placówkach naszego sponsora, którego wsparcie stopniowo rosło w ostatnich latach. W poprzednim sezonie był to już jeden ze sponsorów głównych, co było widoczne po miejscu i wielkości logo na koszulce meczowej. W realiach roku 2020 WIZJA MED stała się sponsorem strategicznym. W tym celu zaprojektowane zostały też nowe koszulki zespołu. Zresztą Michał Bielecki odwiedza nasze mecze, kibicuje z całą rodziną i należy do grona największych przyjaciół drużyny.

MASTER PHARM
To już ósmy sezon w ekstralidze z logo Master Pharm na koszulce meczowej oraz w nazwie zespołu. Wymuszona zmiana sponsora tytularnego w sezonie 2012/13 okazała się najlepszą rzeczą jaka nas spotkała w ostatniej dekadzie. Master Pharm to pewność, niezawodność, silne oparcie dla drużyny oraz istnienia Spółki Akcyjnej. Przewodniczący Rady Nadzorczej Jacek Franasik zna się j na rugby, z całą swoją rodziną kibicuje od lat podczas wszystkich naszych meczów, włącznie z wyjazdowymi! Poza tym zatrudnia w swojej firmie kilku naszych czołowych zawodników.

POLSKA WODA
To właściciel marki Primavera, wody mineralnej którą pijemy od wielu lat i której jeszcze nigdy zawodnikom nie zabrakło. To również współpraca i układ sponsorski sięgający kilkunastu lat, stąd też drużynowe hasło: To nasza woda. W ostatnim sezonie wymyśliliśmy dla celów marketingowych również drugie hasło: Woda na młyn. Od kilku sezonów logo Primavera znajduje się na piłkach treningowych i meczowych, a dzięki firmie sponsorskiej i jej wspaniałemu przedstawicielowi Leszkowi Rodakowi, tego sprzętu mamy pod dostatkiem.

IMMERGAS
To jeden z głównych sponsorów, który jest z nami od kilku lat, a współpraca stale się rozwija. Kolejne trzy złote medale ugruntowały nasze wspólne hasło Rozgrzewamy po mistrzowsku: my z racji emocji na boisku, a sponsor z racji asortymentu ogrzewania gazowego. To również sponsor zamawiający największą liczbę gadżetów z naszym logo i wspólnym hasłem. Z pracownikami i kooperantami Immergasu wspólnie tworzymy jedną drużynę. Czołowi zawodnicy uczestniczą w spotkaniach, organizujemy praktyczne warsztaty z rugby oraz wspólnie bawimy się w sponsorskich turniejach plażowego rugby w Manufakturze.

VEOLIA, TOYOTA, BIERHALLE i inni...
Wśród głównych sponsorów, zajmujących jedno z czołowych miejsc na meczowych strojach, znajduje się już od dekady VEOLIA. Bez wsparcia finansowego tej dużej firmy nie byłyby możliwe sportowe sukcesy ostatnich lat. To filar istnienia i właściwego funkcjonowania naszego zespołu.
Rozpoczynamy kolejny już rok współpracy z TOYOTA ŁÓDŹ, dzięki czemu mamy po raz pierwszy w historii obrandowany służbowy samochód. Logo Toyota znajduję się również na koszulkach meczowych.
Wszystkie konferencje prasowe oraz spotkania zespołu odbywają się w lokalach naszego sponsora: browar restauracja Bierhalle. To solidny partner, który serwuje codzienne lunche dla kilku zawodników oraz jest współorganizatorem turnieju rugby plażowego w Manufakturze. logo Bierhalle również znajduje się na naszych meczowych strojach.

Mamy zawodników zagranicznych, których poza zakwaterowaniem musimy wyżywić. Trzecia część meczu musi się również odbyć. Co byśmy zrobili bez naszych partnerów: Sushi Kushi, King kong, Fit Meal catering, Fiero Pizza, Antybrowar (mamy swoje piwo Waleczne).
Mamy sporo przyjaciół i firm nas wspierających bez których drużyna nie mogłaby działać: drukarnia Awantgarde, centrum medyczne RMed i Sporto, suplementacja Bio Medical Pharma, kluby finess Everym i Vera Sport, marka sprzętu sportowego Keeza i producent garniturów Ferrano oraz producent sprzętu medycznego MDH. (Express Ilustrowany)

  Komunikat Polskiego Związku Rugby ws. COVID-19

Decyzją Zarządu Polskiego Związku Rugby, organizatora rozgrywek Ekstraligi Rugby, rywalizacja o mistrzostwo Polski w sezonie 2019/2020 zostaje zawieszona do odwołania.

W dniu wczorajszym (11 marca br.) podczas telekonferencji podzielono pomiędzy członków Zarządu nadzór nad poszczególnymi rozgrywkami we wszystkich kategoriach wiekowych, w porozumieniu z Komisarzami danych rozgrywek mają oni wypracować możliwe warianty dokończenia rywalizacji. Kolejna telekonferencja planowana jest na jutro (13 marca br.) podczas której omówione zostaną możliwe scenariusze dokończenia rozgrywek krajowych.

W pierwszym komunikacie rekomendowano aby mecze w kategoriach seniorskich mecze odbyły się bez udziału publiczności, jednak wobec sytuacji w kraju, działań podejmowanych przez władze centralne i lokalne, jedyną słuszną decyzją jest czasowe zawieszenie rozgrywek. Podtrzymana została rekomendacja o odwołaniu wszystkich turniejów dzieci i młodzieży. Odwołana została akcja Kadry Narodowej Kobiet U18 w Gdańsku.

Zarząd Polskiego Związku Rugby nie może zabronić ani odwołać treningów i procesu szkolenia w klubach, jednak wzywa do realnej oceny sytuacji, tak aby wspomóc działania które są podejmowane. Być może krótkoterminowe ograniczenie treningów przyspieszy możliwość wznowienia rozgrywek.

Polski Związek Rugby monitoruje sytuację na świecie, jest w stałym kontakcie z World Rugby, Rugby Europe, federacjami krajowymi (Portugalii, RPA i Rosji), które organizują imprezy w których mamy być uczestnikiem. Na chwilę obecną Mistrzostwa Europy U20 Rugby 15 mężczyzn (21-29 marca br., Coimbra, Portugalia), Turniej Kwalifikacyjny do World Series Rugby 7 kobiet (28-29 marca br., Stellenbosch, RPA) i Mistrzostwa Europy U18 Rugby 15 mężczyzn (11-19 kwietnia br., Kaliningrad, Rosja) odbędą się. Sztaby szkoleniowe otrzymały pełną informację dotyczącą sytuacji poszczególnych turniejów, którą przekazać mają zawodnikom. Zdając sobie sprawę z powagi sytuacji i dynamiki zmian Polski Związek Rugby dopuszcza możliwość odwołania startów.

Najważniejszą kwestią w momencie rozwoju epidemii koronawirusa COVID-19 jest zdrowie zawodników, pracowników klubów oraz kibiców. (źródło: PZR)

  Takich sportowych emocji dawno w Łodzi nie było.
INFO DLA KIBICA

W drugiej wiosennej kolejce ekstraligi rugby 14 marca, o godz., 15 na Łodziance hit hitów. Lider tabeli i wicemistrz Polski Master Pharm Budowlani podejmie mistrza kraju i wicelidera Ogniwo Sopot. Wielkie emocje gwarantowane.

W pierwszej kolejce łodzianie mieli wolne. Ich mecz z Lechią w Gdańsku jest przełożony na 21 marca. Ogniwo pokazało swoją moc, pokonując w derbach Wybrzeża Arkę Gdynia 56:5. Punkty dla Ogniwa: Wojciech Piotrowicz 16 (8pd), Władysław Grabowski 15 (3P), Oleksandr Czasowski 15 (3P), Dawid Grundlingh 5 (P), Irlaki Tsivtsivadze 5 (P).

Sopocianie rozegrali dobry mecz mówi dyrektor sportowy Budowlanych SA Mirosław Żórawski. Arka chciała grać otwarte rugby, ale rywale byli po prostu za mocni. Grali szybko, składnie, bez większych problemów przebijali się przez obronę gdynian. Z nami im tak łatwo nie pójdzie!

Łódzki mecz pokaże kanał ekstraligi Rugby na Youtube. Polsatu Sport Fight pokaże bezpośrednią relację ze spotkania Orkan Sochaczew Arka Gdynia (15.03, godz. 13). W pozostałych meczach 11 kolejki ekstraligi rugby zagrają: Budowlani Lublin Juvenia Kraków, Pogoń Siedlce Lechia Gdańsk. Pauzuje Skra Warszawa.
9 punktów w meczu Juvenii Kraków ze Skrą Warszawa (9:15) zdobył Jakub Bryl. Do prowadzącego w tabeli najskuteczniejszych zawodników ekstraligi jednego z liderów Master Pharm Budowlani Daniela Gduli krakowianinowi daleko.

Gdula ma na koncie 135 punktów, drugi Bryl 104. Najskuteczniejsi gracze Ogniwa: Wojciech Piotrowicz 57, Marek Przychocki 40. Ten ostatni zdobył tyle samo punktów co gracz pierwszej linii młyna łodzian Vitalij Kramarenko. 35 punktów zdobył trzeci najskuteczniejszy łódzki rugbista Bartosz Kubalewski.
W najbliższy weekend nie będą próżnować najzdolniejsze młode polskie rugbistki.

Na zgrupowanie w Gdańsku powołanie dostało 18 zawodniczek kadry U 18, w tym sześć łodzianek: Sara Kamińska, Wiktoria Pietrzak, Antonina Robak i Alicja Stefanowicz z Venol Atomówki oraz Wiktoria Mamcarz i Karolina Stokowska z KS Budowlani.

Pierwsza reprezentacja Polski kobiet w rugby 7 była na krótkim zgrupowaniu w Montpellier. Wzięła udział w towarzyskim turnieju. W meczu o piąte miejsce pokonała Hiszpanię 35:10. Barw Polski broniła Zuzanna Juźwicka z KS Budowlani, która w spotkaniu z Hiszpankami zdobyła 5 punktów.
W meczu finałowym Francja przegrała z Rosją 10:26. (źródło: Express Ilustrowany)

  Trzęsienie ziemi, a oni ciągle żyją!
Master Pharm Rugby ŁÓDŹ

W ten weekend rusza runda wiosenna ekstraligi rugby. Po bardzo dobrym choć przegranym meczu Polaków z Holendrami, rosną apetyty na to, że w lidze obejrzymy wiele atrakcyjnych spotkań trzymających w napięciu do ostatniej akcji.

Nie zobaczymy w weekend drużyny lidera Master Pharm Budowlani. Na prośbę rywali spotkanie z Lechią w Gdańsku zostało przełożone na 21 marca. Mecze ekstraligi pokaże telewizja. W niedzielę na Polsat Sport Fight będzie można zobaczyć derby Wybrzeża: Arka Gdynia kontra Ogniwo Sopot (godz. 12.30). W pozostałych spotkaniach: Juvenia Kraków Skra Warszawa, Budowlani Lublin Orkan Sochaczew. Pauzuje Pogoń Siedlce.

Przeżyliśmy trzęsienie ziemi, jakim było nie przyznanie nam dotacji przez urząd miasta Łodzi mówi trener łodzian Przemysław Szyburski Nie starło na to z powierzchni ziemi. Jesteśmy, żyjemy, zintegrowani jak nigdy. Trzymamy się razem na dobre i złe. Nic nas nie jest w stanie złamać. Podejmujemy sportową walkę o odzyskanie tytułu mistrza Polski. Nie planujemy w ten weekend żadnego meczu sparingowego. Przed nami cztery ważne treningi taktyczne.

Już 14 marca o godz. 15 na Łodziance staniemy przed wyjątkowym sportowym wyzwaniem. Zagramy z mistrzem Polski Ogniwem. Niestety, wystąpimy w tym spotkaniu bez jednego ze swoich czołowych zawodników. Operację palca u ręki przeszedł bowiem reprezentant Polski Krystian Pogorzelski. Wróci do grania dopiero za kilka tygodni. (źródło: Express Ilustrowany)

   Mirosław Żórawski dumny z reprezentacji Polski.
INFO DLA KIBICA

W meczu Rugby Europe Trophy reprezentacja Polski pokazała ambitną i przede wszystkim dobrą grę przegrywając w doliczonym czasie w Amsterdamie z Holandią 6:7. Było to 307 oficjalne spotkanie reprezentacji Polski Od 1958 roku zagrało łącznie 548 zawodników, 239 z nich zdobywało punkty.

Z trybun stadionu w Amsterdamie mecz obserwował dyrektor sportowy Budowlanych SA Mirosław Żórawski. Oto jego opinia: Emocje były wielkie. Wydawało mi się, że wygramy. Cóż stało się inaczej, ale trudno mieć pretensje. Była walka, była ambicja i gdyby nie tak ostatnia akcja rywali. W każdym razie możemy być dumni z występu naszej drużyny narodowej, w tym trzech naszych graczy: autora sześciu punktów Daniela Gduli oraz Dawida Plichty i Patryka Reksulaka. Cieszę się, że mogłem być naocznym świadkiem tak dobrego występu naszego zespołu. To było niebo do ziemi w porównaniu z ostatnim meczem z Holendrami. Spotkanie było prowadzone w ekstremalnych warunkach przy silnych opadach deszczu, porywistym wietrze. Ze względu na nieobliczalne podmuchy wiatru Daniel Gdula nie zdecydował się na trzeci kop piłki między słupy, bo nie było szans na celne uderzenie.

Rugby w naszym kraju cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Stała się rzecz niebywała. Było tyle wejść z Polski podczas bezpośredniej internetowej relacji z tego meczu, że transmisja na Rugby Europe TV została na kilkanaście minut zablokowana!

Rugbowa telewizyjna ofensywa trwa dalej. Rusza ekstraliga rugby. Wybrane mecze będą pokazywały: kanał telewizyjny Polsat Sport Fight i kanał internetowy Ekstraliga Rugby" na youtube.com. Będzie można obejrzeć pięć meczów Master Pharm Budowlani. (źródło: Express Ilustrowany)

  Porażka w doliczonym czasie .
REPREZENTACJA

Reprezentacja Polski była o krok od sensacji w pierwszym tegorocznym meczu w ramach REIC Trophy w rugby. Biało-czerwoni dopiero w doliczonym czasie wyjazdowego spotkania z Holandią w Amsterdamie stracili wygraną, przegrywając 6:7 (6:0). Tym samym na ich konto trafił jeden punkt.

Punkty zdobyli:
Siem Noorman 5, Storm Carroll 2 - Daniel Gdula 6

Polska skład: Fidler, Buczek (63 Chróściel), Szwagrzak - Krawiecki, Bartoszek (68 Cal) - Powała-Niedźwiecki (47 Piotrowski), Rubasniak, Zeszutek - D.Plichta (59 Stelmaszczyk) - Gdula - Pozniak, Reksulak, K.Bracik (68 Przychocki), Szczepański - Cooke

Poprzedni rok biało-czerwoni zakończyli wygraną nad Szwajcarią 23:20, a w sobotę o mały włos nie odnieśli sensacyjnego zwycięstwa nad liderem REIC Trophy. Holendrzy dopiero w doliczonym czasie meczu zdobyli jedyne tego dnia podwyższenie, a następnie przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść, celnie kopiąc z podwyższenia.

Przed przerwą gospodarze chyba nie docenili naszej reprezentacji. Obie ekipy miały dwa rzutu karne w dogodnej pozycji do kopania na słupy. Daniel Gdula wykorzystał obie okazje. Natomiast rywale zdecydowali się te sytuacje rozegrać ręką, dążąc do przyłożeń i nie zdobyli żadnego punktu.

Po przerwie też Polska była częściej przy piłce, ale wyniku nie poprawiła. Jeszcze po punktach rywali, była szansa na odrobienie strat. Jednak nasi reprezentanci nie zdecydowali się kopać z karnego, który mieli ponad 40 metrów od słupów. Zdecydowali się zagrać ręką, ale w ostatniej akcji meczu dali się wypchnąć rywalom z piłką na aut.

Tym samym do tabeli Polska zdobyła jeden punkt. Bonus należy się jej za przegraną co najwyżej 7 punktami. Natomiast Holendrzy zdobyli 4 punkty i umocnili się na pozycji lidera.

W tej edycji REIC Trophy Polskę czekają jeszcze dwa mecze. 18 kwietnia zagrają na wyjeździe z Litwą, a tydzień później o godzinie 15 ugoszczą Ukrainę w Siedlcach. Przy dwóch zwycięstwa za 5 punktów jest szansa na walkę o 2. miejsce w końcowej klasyfikacji. Taką możliwość otworzyła sobotnia porażka Niemców u siebie ze Szwajcarią 20:33 (20:16).(źródło: trojmiasto.pl foto: Mateusz Słodkowski/)

  Reprezentanci Polski grożą strajkiem! Dziś rozmowy ostatniej szansy
REPREZENTACJA

W prestiżowych rozgrywkach Rugby Europe Trophy nasza drużyna narodowa 29 lutego ma zagrać o godz. 15 na wyjeździe z Holandią. Bezpośrednią relację ma przeprowadzić rugbyeurope.tv. Dziś wieczorem mamy poznać odpowiedź, czy do tego pojedynku w ogóle dojdzie. Zdeterminowani i zniesmaczeni, tym co się dzieje czyli brakiem zainteresowania i profesjonalnych działań ze strony Polskiego Związku Rugby reprezentanci Polski gotowi są zastrajkować i nie zagrać. Dojdzie do rozmów ostatniej szansy.

Po ostatnim pseudozgrupowaniu kadry zniesmaczeni zawodnicy mówili wprost: dramat, tragedia. Związek nie wypłacił im jeszcze dniówek (100 - 150 zł za dzień ) za zeszłoroczny sensacyjnie wygrany przez nasz zespół mecz ze Szwajcarią. Nie wiadomo, jak ma wyglądać ubezpieczenie zawodników. Jedna wielka organizacyjna niedoróba.

Śmiać się czy płakać! Prezes związku Dariusz Olszewski powinien publicznie wytłumaczyć się z tego, co dzieje się wokół drużyny narodowej! Tak dalej po prostu być nie może.

O co poszło? Zapytaliśmy najbardziej kompetentnej osoby w temacie, czyli Piotra Zeszutka, kapitana reprezentacji Polski oraz aktualnego mistrza kraju, Ogniwa Sopot.

- My rugbiści nie jesteśmy rozkapryszonymi gwiazdami. Chodziło o rzeczy naprawdę podstawowe. - wyjaśnia Zeszutek. - Nasze żądania można podzielić na cztery grupy:

1. Ubezpieczenie podczas zgrupowań reprezentacji- ryzykujemy w końcu własne zdrowie.

2. Nasze, nie tyle wynagrodzenia, co diety podczas meczów kadry. Za spotkanie ze Szwajcarią, które odbyło się pod koniec listopada do dziś nic nie dostaliśmy - chodzi o kwoty 100/150 zł za dzień zgrupowania.

3. Ustanowienie stanowiska menedżera kadry, kogoś w rodzaju kierownika drużyny.

4. Podpisania karty kadrowicza, która obejmowałby regulacje między związkiem a zawodnikami. Nie tylko rugby 15-osobowego, ale również kadry kobiet, "siódemek" itd. - wszystkich reprezentacji Polski. Chcieliśmy wiedzieć czego i od kogo możemy wymagać, także w sprawach tak podstawowych jak ubiór kadrowicza, bo teraz mamy ubiór każdy z innej parafii.

- W czwartkowy wieczór doszło do spotkania na szczycie. Udało się dojść do porozumienia w punktach 1 i 3 (menedżerem kadry został mianowany Jarosław Bator). Reszta pozostaje w zawieszeniu, ale reprezentujemy nasz kraj, dlatego z szacunku dla przeciwnika zdecydowaliśmy się wyjść na boisko w Amsterdamie - zapewnia kapitan reprezentacji Polski.

Trener Duaine Lindsay powoła na to spotkanie 25 zawodników, w tym czterech graczy lidera ekstraligi Master Pharm Budowlani: Daniela Gdulę, Dawida Plichtę, Krystiana Pogorzelskiego i Patryka Reksulaka. W kadrze jest siedmiu graczy drużyny mistrza Polski Ogniwa Sopot. Jest też dziewięciu stranieri grających na Wyspach Brytyjskich

Holandia to zespół, który jest dużo wyżej w rankingu. W ostatnim meczu z Holendarami przegraliśmy 0:49. Dodajmy, że nasi rywale są liderami grupy . Wysoko wygrali dwa pierwsze spotkania z Ukrainą 64:8 i Niemcami 37:7. Polacy przegrali w Łodzi z Niemcami 15:35 i po bardzo dobrym spotkaniu pokonali na wyjeździe Szwajcarię 23:20.

Nasz team czekają jeszcze dwa spotkania: wyjazdowe z Litwą (18 kwietnia), a sezon zakończy 25 kwietnia w Siedlcach, gdzie o godzinie 15 rozpocznie spotkanie z Ukrainą. (źródło Express Ilustrowany)

  Nie jest łatwo złamać rugbistów Master Pharm Budowlani.
Master Pharm Rugby ŁÓDŹ

Dziesiąta kolejka już 7 marca, ale bez Master Pharm Budowlani. Łodzianie będą pauzować. Przychyliliśmy się do prośby Lechii Gdańsk, która ma kłopoty z boiskiem i mecz na Wybrzeżu odbędzie się 21 marca mówi dyrektor sportowy Budowlani SA Mirosław Żórawski. Pierwsze spotkanie zagramy w sobotę 14 marca na Łodzianie. O godz. 15 w hitowym meczu podejmiemy mistrzów Polski Ogniwo Sopot.

Rugbiści nie próżnują. Bezsensowna decyzja władz Łodzi pozbawiająca ich miejskich dotacji nie odebrała drużynie wiary w sens dalszego działania.

Rugbiści to twardzi faceci. Nie jest łatwo nas złamać mówi trener Przemysław Szyburski. Przeżyliśmy nie jeden trudny moment. Takie sytuacje albo załamują kompletnie ludzi, albo ich jednoczą. My trzymamy się razem. Chcemy coś w lidze osiągnąć. Nie rezygnujemy z ambicji i wielkich sportowych marzeń. Taka postawa buduje. Jest nie do przecenienia.
Zespół Master Pharm Budowlani rozegrał mecz sparingowy ze Skrą Warszawa. Grano trzy razy po 25 minut. Łodzianie wygrali 30:20. Punkty dla liderów tabeli: Kramarenko 10, Kubalewski, Gdula, Pogorzelski i gracz testowany po 5. Po kontuzji wystąpił Toma Mchedlidze.

Fragmentami graliśmy to o co nam chodzi w defensywie mówi szkoleniowiec. Przeprowadziliśmy kilka płynnych akcji. Jeszcze brakuje dokładności. Jest nad czym pracować. Cieszy fakt, że młodzi zdolni zawodnicy starają się dorównać rutyniarzom. To dobrze wróży na przyszłość.

W rundzie jesiennej Master Pharm Budowlani wygrali wszystkie osiem spotkań, w tym pięć z bonusem (za wykonanie czterech przyłożeń w polu punktowym przeciwnika). Zdobyli najwięcej punktów 336, stracili najmniej 118. Daniel Gdula jest liderem najskuteczniejszym graczem ekstraligi. Zdobył 135 punktów. (źródło: Express Ilustrowany) (foto:Grzegorz Urbaniak)

Strona 2 z 209 < 1 2 3 4 5 > >>
 YouTube - Kanał Strony Kibiców Rugby
Kanał Kibiców Rugby (Tutaj) - Nowe video.

 Czat kibiców rugby bez rejestracji.
Zanim napiszesz przeczytaj Regulamin Czatu.


 Ekstraliga- 2019/20
Ekstraliga 2019/20 Mecze Punkty
1. Master Pharm Rugby 837
2. Ogniwo Sopot 935
3. Pogoń Siedlce 830
4. Juvenia Kraków 926
5. Skra Warszawa 923
6. Lechia Gdańsk 817
7. Orkan Sochaczew 915
8. Budowlani Lublin 99
9. Arka Gdynia 91
 Puchar Sześciu Narodów 2020I kolejka
01.02 Walia-Włochy 42:0 (21:0)
01.02 Irlandia-Szkocja 19:12 (10:6)
02.02 Francja-Anglia 24:17 (17:0)

II kolejka
08.02 Irlandia-Walia 24:14 (12:7)
08.02 Szkocja-Anglia 6:13 (0:3)
09.02 Francja - Włochy 35:22 (23:10)

III kolejka
22.02 Włochy - Szkocja (0:5) 0:17
22.02 Walia - Francja 23:27 (9:17)
23.02 Anglia - Irlandia 24:12 (17:0)

IV kolejka
07.03 Irlandia - Włochy (Odwołany)
07.03 Anglia - Walia 33:30 (20:9)
08.03 Szkocja - Francja 28:17 (14:7)

V kolejka
14.03 Walia - Szkocja (przełożony)) Millennium Stadium,Cardiff
14.03 Włochy - Anglia (przełożony)) Stadio Olimpico,Rzym
14.03 Francja - Irlandia (odwołany) Stade de France, Saint-Denis

 Godzina
 - Archiwum - Kibice
 Tekst piosenki Budowlanych
O.S.T.R-Budowlani ŁÓDŹ
Kilkadziesiąt lat historii, dziesiątki klubów, tysiące kibiców i Ty tez chłopak spróbuj. Szarża blacha drop młyn, kto w tym oczekuje cudów mówię spróbuj i po wygrana idź Ty. Miejsce Bałuty ulica to Górnicza weź stadion wyczaj, jeśli szukasz mekki kibica masz łódzki zwyczaj jak na naszym koncercie i tu i tu tłok są problemy z przejściem, przyłożenie pierwsze. Trybuna pełna naprzeciwko joint ekipa ktoś coś łyka pełno typa na dzielnicy dzisiaj jak zwykle gram za gramem litr za litrem. Aż się ziomek żyć chce z literą B w herbie "Budowlani" jak Bałuty w tym jest moje serce.

Ref: Szarża, blacha, maul, drop, młyn albo karny B jak Bałuty lub Budowlani w rugby wiesz tu i tu raczej nie chodzi o forsę jedna miłość dla sekcji rugby w całej Polsce.
Ref2: Szarża, blacha, maul, drop, młyn albo karny B jak Bałuty lub Budowlani w rugby wiesz tu i tu raczej nie chodzi o forsę jedna miłość dla sekcji rugby w całej Polsce.

Ziom zajmij miejsce, na joint'a skróć tu po takiej szarzy superman skończył na wózku Łódź mój skrawek świata gdzie trzymam się prawdy ze ta planeta ma kształt jak piłka do rugby B jak Bałuty lub Budowlani walki tej nie zakłócisz w tym cala duma z nazwy e bądź poważny w grze liczy się moment idź z Bogiem jak myślisz ze sport to zdrowie lepiej sam sobie odpowiedz czy masz wiarę by wstać i grac dalej by przezwyciężyć strach razem z nim ujawnić talent, ten dar jest panem świata anioł na trybunach a na boisku szatan dla w wszystkich przyjaciół we wszystkich klubach jedna wiara jeden cel a świat nauczy nas fruwać.

Ref: Szarża, blacha, maul, drop, młyn albo karny B jak Bałuty lub Budowlani w rugby wiesz tu i tu raczej nie chodzi o forsę jedna miłość dla sekcji rugby w całej Polsce.
Ref2: Szarża, blacha, maul, drop, młyn albo karny B jak Bałuty lub Budowlani w rugby wiesz tu i tu raczej nie chodzi o forsę jedna miłość dla sekcji rugby w całej Polsce.
 Oglądamy - Zdjęcia - Archiwum
- ARCHIWUM - RUGBY -
--------------------------------
Galerie Zdjęć - Seniorzy
--------------------------------
- Album - 07/08/09
- Album - 2009/2010
- Album - 2010/2011
- Album - 2011/2012
- Album - 2012/2013
- Album - 2013/2014
- Album - 2015/16/17/18/19
--------------------------------
Galeria Zdjęć - Mini-Żacy - Żacy - Młodzik - Kadeci - Juniorzy
--------------------------------
- Sezon 2008/2009
- Sezon 2009/2010
- Sezon 2010/2011
- Sezon 2011/2012
- Sezon 2012/2013
- Sezon 2013/2014
- Sezon 2015/16/17/18
--------------------------------
Inne zdjęcia z meczy
--------------------------------
- Zdjęcia drużyn z Łodzi
- Różne zdjęcia
Powered by v6.01.6 © 2003-2005
Fenix by: 2951255 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl